TA STRONA UŻYWA COOKIE. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności


Akceptuj

Krakowskie startupy w Berlinie

Krakowskie startupy w Berlinie

Krakowski Park Technologiczny wspiera promocję przedsiębiorczości oraz małopolskiej gospodarki za granicą nie tylko w ramach wielkich, strategicznych projektów jak Power up your Business in Małopolska, ale również za pomocą przedsięwzięć o mniejszej skali, a nie mniej przez to ważnych.

poleć znajomemu

Chciałbyś polecić komuś tę stronę?

Wpisz poniżej jego adres e-mail i poinformuj go o tym!

 
 
Chciałbym polecić Ci artykuł http://businessinmalopolska.pl/aktualnosci/krakowskie-startupy-w-berlinie

 

Tym razem, w ramach projektu Berlin Innovation Adventure, wysłaliśmy do Berlina przedstawicieli krakowskich startupów z misją netowrkingowo-studyjną.

Airly, Contellio, Mamoko Technologies, Medapp, ROBIN, Sense, SmartShack i Synerise to osiem startupów z Krakowa, które wraz z zespołem Inkubatora Technologicznego KPT wzięły udział w czerwcowej, drugiej już edycji Polish Tech Night, networkingu z berlińskimi partnerami biznesowymi i niemieckimi inwestorami oraz szkoleniach z prawa niemieckiego dla działających globalnie spółek. Ponadto przedstawiciel Airly pitchował przed zgromadzoną publicznością oraz inwestorami.

Startpowcy i zespół Inkubatora KPT odwiedzili też dwa centrach coworkingowych w centrum Berlina oraz w największym niemieckim parku naukowo-technologicznym Adlershof. Była to okazja do podpatrzenia berlińskiego modelu wspierania przedsiębiorczości, startupów i innowacyjności.

Uczestnicy wyjazdu przywieźli z powrotem olbrzymi bagaż: doświadczeń międzynarodowych, kontaktów biznesowych, wstępnych kontaktów z inwestorami, inspiracji w zakresie rozwoju międzynarodowego swoich firm, pomysłów na udoskonalenie swoich usług i produktów, wiedzy na temat pitchowania a także warunków prawnych działalności spółek globalnych na terenie Niemiec.

Opinie uczestników były zgodne;
- Spotkania/wyjazdy tego typu są świetną okazją do tego, żeby wzajemnie poznawać się i inspirować. Wymiana doświadczeń, pomysłów pozwala patrzeć na swoje działania z nowej strony.
- Świetne rozmowy z potencjalnymi inwestorami
- Wyjazd pokazał jakie możliwości otwiera współpraca z inkubatorami i akceleratorami startupów w Niemczech. Uważam jednak, że KPT oferuje możliwości na podobnym poziomie.
- Polskie startupy powinny mieć więcej [takich] możliwości zaprezentowania się na rynku europejskim/światowym.
- Bardzo sensownie, świetnie zaplanowane
- Inspirujące było niemieckie systemowe podejście do kwestii rozwoju innowacji.
- Bardzo udana inicjatywa – prosimy o więcej!

Projekt Berlin Innovation Adventure udało się zrealizować dzięki determinacji zespołu Inkubatora Technologicznego KPT, współfinansowaniu projektu ze środków Gminy Miejskiej Kraków oraz zaangażowaniu krakowskiego środowiska startupowego.

CeBiM, 14|07|2017

Bądź na bieżąco i dołącz do nas na Facebook'u! Otrzymuj powiadomienia o aktualnościach i artykułach tematycznych. Poinformujemy Cię o możliwościach zapisu na konferencje i wydarzenia dla przedsiębiorców.

Wystarczy, że klikniesz poniżej: