TA STRONA UŻYWA COOKIE. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności


Akceptuj

Astana czeka na małopolskich przedsiębiorców

Astana czeka na małopolskich przedsiębiorców

Małopolska Agencja Rozwoju Regionalnego zaprasza przedsiębiorców z Małopolski, przedstawicieli mikro, małych i średnich przedsiębiorstw, do udziału w misji gospodarczej do Astany (Kazachstan), organizowanej w związku z Międzynarodową Wystawą Astana EXPO 2017.

poleć znajomemu

Chciałbyś polecić komuś tę stronę?

Wpisz poniżej jego adres e-mail i poinformuj go o tym!

 
 
Chciałbym polecić Ci artykuł http://businessinmalopolska.pl/aktualnosci/astana-czeka-na-maopolskich-przedsibiorcow

 

Wystawy EXPO to jedne z najbardziej prestiżowych wydarzeń organizowanych na skalę międzynarodową. W  tym roku po raz pierwszy EXPO odbywa się w Azji Centralnej – w Astanie.  Stolica Kazachstanu aż do końca września będzie główną areną prezentacji innowacyjnych rozwiązań w zakresie energii oraz spotkań biznesowych w tej części świata.

Obecność Polski na tegorocznej wystawie EXPO 2017 w Astanie będzie okazją do rozwoju współpracy gospodarczej. Kazachstan jest jednym z najważniejszych partnerów handlowych Polski w Azji Centralnej i czwartym co do ważności partnerem z całego obszaru Wspólnoty Niepodległych Państw, po Rosji, Ukrainie i Białorusi. Wg danych rządowych eksportem towarów do Kazachstanu zajmuje się obecnie ponad 1400 polskich firm, a importem kazachskich do Polski – co najmniej 100.

Poza tym państwo ze stolicą w Astanie, jawi się inwestorom jako obiecujący – obszerny, rosnący i chłonny rynek, zainteresowany technologiami europejskimi, gdzie produkty z Europy cieszą się zasłużoną renomą.

Co więcej Polacy z początkiem roku zyskali prawo bezwizowego wyjazdu do Kazachstanu. Oba kraje zbliży jeszcze bardziej bezpośrednie połączenie lotnicze na trasie Warszawa – Astana, co znaczne ułatwi prowadzenie biznesu polskim przedsiębiorcom.

Do udziału w organizowanej misji gospodarczej zapraszamy wszystkich zainteresowanych, pragnących nawiązać nowe, bądź umocnić istniejące kontakty z partnerami z Kazachstanu.

Termin misji gospodarczej: 05 września – 08 września 2017 r.
W ramach misji oferujemy:
- bezpłatne wejściówki na Astana Expo 2017,
- uczestnictwo w Polsko-Kazachstańskim Forum Gospodarczym, w  ramach którego zorganizowane zostaną panele dyskusyjne oraz sesje spotkań B2B dla firm polskich i kazachstańskich (6 września 2017r.):
* agenda wydarzenia: https://expo.gov.pl/dla-przedsiebiorcow/forum/program-forum
* formularz zgłoszeniowy: https://expo.gov.pl/dla-przedsiebiorcow/forum/formularz-zgloszeniowy
- udział w Dniu Narodowym Polski, wydarzeniu wieńczącym polski udział na Astana EXPO 2017 (7 września 2017 r.)

Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty. Astana EXPO 2017 jako wydarzenie o charakterze międzynarodowym, stanowi doskonałą okazję do nawiązania współpracy handlowej z partnerami kazachstańskimi, zwiększenia eksportu i rozwoju inwestycji na tym jednym z najbardziej chłonnych i perspektywicznych rynków świata.

Osoba do kontaktu w sprawach związanych z misją do Kazachstanu: Mateusz Matusik,  email: mateusz.matusik@marr.pl, tel.: 12 620 91 430.

Informacje logistyczne:
Uczestnicy misji gospodarczej do Kazachstanu samodzielnie pokrywają koszt przelotu i zakwaterowania.

Transport:
PLL LOT zapewniają bezpośrednie połączenie na trasie Warszawa – Astana,  Astana – Warszawa www.lot.com.pl

Loty do Astany oferują również Lufthansa (Kraków – Frankfurt, Frankfurt – Astana) z 1przesiadką, Aeroflot (Kraków – Warszawa – Moskwa – Astana) z 2 przesiadkami, ceny od ok. 2500 zł – 3500 zł, długie oczekiwania pomiędzy lotami.

Baza hotelowa:
Nadal dostępne miejsca hotelowe:  w terminie od 5 września do 8 września koszt pobytu w hotelu – trzy noce waha się od 50 EUR do 250 EUR, w zależności od rodzaju hotelu. Dane z portalu booking.com. Krajowa Izba Gospodarcza udostępni wkrótce bazę hoteli, które będą oferowały noclegi dla uczestników Forum w ramach specjalnej oferty.

CeBiM, 13|07|2017
Aktualizacja: 17|08|2017

Bądź na bieżąco i dołącz do nas na Facebook'u! Otrzymuj powiadomienia o aktualnościach i artykułach tematycznych. Poinformujemy Cię o możliwościach zapisu na konferencje i wydarzenia dla przedsiębiorców.

Wystarczy, że klikniesz poniżej: